Iveco Daily 3.0l Diesel 35S16 160 PS mit 8-Gang-Automat und Sutter 3-Seiten-KipperRückfahrcam, Parksensoren,Klimaanlage,DAM,Carplay/Androidauto, Aufstiegbügel Brücke li/reKugel und Haken AHK 3.5 Tonne usw
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'600 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Iveco Werksgarantie bis 18.12.2028 oder 100000 KM |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 68'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.