TOP Iveco Daily 160 PS 3.0l Diesel mit 8-Gang Automatik und Henschel 3-Seiten-KipperAHK 3.5 Tonnen DAB, Bluetooth, Carplay, Androidplay, Parksensoren hinten und Schwingsitz FahrerNutzlast: 900 KG
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'784 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 69'605 |
| Price | CHF 51'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.