Voiture très soignée / non fumeur/ Y compris roues hiver / 1ère main
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'470 kg |
| Kerb weight | 2'120 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Chassis Number (VIN) | WAUZZZF27KN003877 |
| Car-Nr. | 613D20120623 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 129'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 132'810 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.