Sitzheizungen, Navi, Rückfahrkamera, DAB+ Digitalradio, LED Lichter, Parksensoren hi +vorne, dunkle Scheiben hinten, Spurassistent, ACC Abstands-Tempomat etc... 17 Alu Sommer, Aluräder Winter...
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'396 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 150PS Turbo + 7-Gang Automatik |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahr / 20'000km Garantie Quality1 europaweit in allen VW +anderen Garage |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Energy efficiency | f |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 48'100 |
| Price | CHF 18'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.