Top Angebot CH-Fahrzeug alle Service, ab MFK mit 12.Monate Garantie Europaweit.
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 1'891 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1SH529 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 118'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.2 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.