Letzter Service am 19.11.2025 bei Km 86124, letzte MFK 06.02.2025
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'080 kg |
| Kerb weight | 1'584 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1vf318 |
| Car-Nr. | 6656 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 90'605 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.6 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'950 |
| Price | CHF 13'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.