Véhicule ch - Peinture Perle - SUIVI BMW
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'110 kg |
| Kerb weight | 1'755 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 83'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.4 / 6.3 / 7.8 |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 63'900 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.