Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'270 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 211'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 12.2022 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.2 / 4.7 |
| CO2 emissions | 112 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 36'850 |
| Price | CHF 5'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.