MFK 18.05.2026, Klimaaut., Sitzheiz., NAVI, Bluetooth, Temp
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'394 kg |
| Type approval number | 1VA576 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 311'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 80 kW / 109 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 4.9 / 3.4 / 3.9 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 38'900 |
| Price | CHF 2'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.