Einzigartig und einmalig in diesem Sammlerzustand! Mitsubishi Lancer Evo VI RS-2 Tommi Makinen Limited Edition
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'680 kg |
| Kerb weight | 1'370 kg |
| Chassis Number (VIN) | jmy snc p9a yup 007 59 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 21'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 206 kW / 280 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11 |
| Price | CHF 195'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.