ZEEKR von offizielle Händler , sofort verfügbar
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'990 kg |
| Kerb weight | 2'460 kg |
| Car-Nr. | N-0000000053-14965 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 475 kW / 646 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 543 km |
| Battery capacity | 100.0 kWh |
| New price | CHF 68'890 |
| Price | CHF 68'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.