1.HAND, CH-FZ, LEDER, SOMMER WINTERRÄDER, SCHWARZES DACH, DAB, RÜCKFAHRKAMERA, 4X4, AUTOMAT, TOPZUSTAND, SERVICEGEPFLEGT, FRISCH AB MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'162 kg |
| Kerb weight | 1'707 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1JB362 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km OPTIONAL |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.7 / 7.5 / 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 40'400 |
| Price | CHF 16'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.