***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, 8-fach mit Felgen, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'035 kg |
| Trailer load braked | 2'460 kg |
| Car-Nr. | 007198 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'642 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 116'300 |
| Price | CHF 57'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.