Première main. Mécanique entièrement révisée. Expertisée en vétéran. Peinture d'origine.
Garage D'Errico Automobiles Sàrl
Route de Pré-Bérard 20
Monthey / VS
Tel: 079 666 36 76
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.1982 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'330 kg |
| Type approval number | 085072 |
| Cubic capacity | 2'316 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 53'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.