Fahrzeug mit Vollausstattung und 3 Jahre Gratisservice bis max. 150'000km (inkl. Verschleissreparaturen und Flüssigkeiten)
Karl Graf Automobile AG
Zürichstrasse 30
Mettmenstetten / ZH
Tel: 044 512 35 09
Tel: 079 203 07 68
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 9 |
| Kerb weight | 2'420 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3RH675 |
| Car-Nr. | G7547.01 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 150000 km Herstellergarantie und Gratisservice inkl. Verschleissreparaturen und Fl |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 8.7 |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| New price | CHF 72'449 |
| Price | CHF 55'120 |
Note: actual equipment may differ from that listed.