Garantie ab Inv: 5 Jahre/100'000km, NAVI PLUS MMI, Anhängevorrichtung, Wärmepumpe, Matrix-LED, 20 Zoll Räder, Assistenzsysteme, Rückfahrkamera, elektr. Heckklappe, Sitzheizung, uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'475 kg |
| Kerb weight | 2'125 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 1072151 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Auf Batterie 8 Jahre / 160'000 km Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 12'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 490 km |
| Battery capacity | 82.0 kWh |
| New price | CHF 89'850 |
| Price | CHF 35'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.