Garantie ab 1. Inv: 5 Jahre / 100'000km, NAVI PLUS MMI, HD-Matrix-LED, Laserlicht, Anhängevorrichtung, Panoramadach, Standheizung, Head-up Display, alle Assistenzsysteme, Kamera 360 Grad, 22 Zoll Aluräder, uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'385 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 5011490 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 463 kW / 630 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 189'850 |
| Price | CHF 124'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.