allg guter Zustand, Sportsitze Leder beige, Sitzheizungen, elektr. Glas Schiebe /-Hebedach, 8 Alufelgen
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'835 kg |
| Kerb weight | 1'360 kg |
| Trailer load braked | 1'550 kg |
| Type approval number | 1AB725 |
| Car-Nr. | CH Auto, Servicegepflegt, gut |
| Cubic capacity | 2'771 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 319'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 142 kW / 193 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 11.2022 |
| Fuel consumption | 10.6 / 7 / 9 |
| CO2 emissions | 264 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 62'450 |
| Price | CHF 700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.