sehr guter Zustand, MFK - geprüft durch TCS
Autozentrale Dietikon
Überlandstrasse 160
Dietikon / ZH
Tel: 044 546 54 74
Tel: 079 403 74 14
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'985 kg |
| Kerb weight | 1'647 kg |
| Trailer load braked | 454 kg |
| Type approval number | 1PE403 |
| Cubic capacity | 3'791 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 76'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 144 kW / 196 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 16.2 / 8.4 / 11.3 |
| CO2 emissions | 267 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 12'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.