Fahrassisztenz Basis, Rückfahrkamera, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'055 kg |
| Kerb weight | 1'740 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 317601677010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate Garantie Swiss Integral bis 11.2026 oder 100'000km verlängerbar |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 33'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2024 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.6 / 5.1 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 54'616 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.