Ab MFK und Service, Klimaanlage, Parksensoren hinten + vorne, Rückfahrkamera, Schiebedach, Sitzmemory, Sitzheizung, elektrische Sitzverstellung, Tempomat, 8-fach bereift.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'644 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1SC711 |
| Car-Nr. | 674.873.487 |
| Cubic capacity | 2'457 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 150'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 123 kW / 167 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 11.3 / 6.7 / 8.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 194 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 46'700 |
| Price | CHF 11'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.