FÜR 5 PERSONEN / VOLL AUSGERÜSTET / AUS 1.HAND
| Body style | Minivan |
| First registration date | 06.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'028 kg |
| Cubic capacity | 2'198 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 8'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 114 kW / 155 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 06.2015 |
| Fuel consumption | 9 / 6.5 / 7.5 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.