| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1PF901 |
| Car-Nr. | 746968 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 38'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 / 9.8 / 10.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 231 g/km |
| Price | CHF 62'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.