Premium Plus, Fahrassistenzpaket, 360 Kamera, Winterpaket, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'937 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311506288010 |
| Cubic capacity | 1'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 89'830 |
| Price | CHF 54'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.