Allrad. 8 Plätzer, Anhängevorrichtung, Rückfahrkamera, Colorverglasung
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'374 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 311506282010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 87'000 |
| Price | CHF 61'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.