CH-Fahrzeug / Plug-in / Winterräder geschenkt / Neupreis CHF 77'200.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'670 kg |
| Kerb weight | 2'165 kg |
| Trailer load braked | 1'010 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate Garantie: 5 Jahre ohne KM-Begrenzung (ab 1. Inv.) 8 Jahre / 160'000 km auf die Hochvoltb |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 186 kW / 253 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 54 km |
| Battery capacity | 13.8 kWh |
| New price | CHF 77'200 |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.