* CH-Fahrzeug aus 1 Rentner Hand * KM Stand Garantiert * Exclusive Ausführung / 6 Plätzer / Voll Ausstattung / Alle Service bei Audi Ausgeführt *
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'245 kg |
| Kerb weight | 2'525 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1ac383 |
| Cubic capacity | 4'134 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 68'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 240 kW / 326 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.9 / 8.9 / 11.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 294 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 121'900 |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.