CH - Fahrzeug mit sehr vielen Optionen, alle Service ausgeführt, Zahnriemen ersetzt, Fahrzeug hat Gebrauchsspuren
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'531 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VA997 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 158'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 11.1 / 6.3 / 8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 61'450 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.