Magnifique opportunité 3328 construite. Très bon état, 1 an de garantie, expertise du jour,carnet de service a jour, reprise, credit, leasing possible.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'915 kg |
| Kerb weight | 1'610 kg |
| Type approval number | 1PF402 |
| Cubic capacity | 3'824 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 162'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 261 kW / 355 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 17.5 / 8.5 / 11.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 285 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 162'300 |
| Price | CHF 47'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.