Expertise du 28.04.2026, Garantie 1 an, Bon état été, Roue été + hiver.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'576 kg |
| Kerb weight | 1'150 kg |
| Type approval number | 1cd941 |
| Chassis Number (VIN) | vf7sc8fp0ca566605 |
| Cubic capacity | 1'397 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 134'025 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.8 / 5.8 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 22'129 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.