**CH-Fz.**Aus 1. Hand VOLLAUSSTATTUNG**Komplettes Carbon Paket, aussen, innen und Motorabdeckung**AKRAPOVIC-AGA**Keramikbremsen**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Audi Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 9.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 213 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 74'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.