Ab MFK / Einbauregal / Doppelschiebetüren / Anfrage Besichtigung unter 079 405 22 20Standort des Fahrzeug: Pumpwerkstrasse 15 in 8105 Regensdorf
CD Handel & Consulting GmbH
Trockenloostrasse 101
Regensdorf / ZH
Tel: 044 546 15 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'861 kg |
| Kerb weight | 1'748 kg |
| Trailer load braked | 1'668 kg |
| Type approval number | 3CA709 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 163'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 92 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 8.4 / 6.6 / 7.5 |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 33'642 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.