Head-up* Keyless-go* Pano.-Magic SKY Control* Burmester High-End 3D* Chauffeur-Paket* Massagesitze* Getränkewärmer Kühlung hinten* DVD* Klapptische* 22 Zoll Alu. Vossen* Luxus Ohne Ende **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'745 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie Optional |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 96'880 |
Note: actual equipment may differ from that listed.