RRG Suisse SA - Plan-les-Ouates
Route de St-Julien 180
Plan-les-Ouates / GE
Tel: 0844 774 774
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'158 kg |
| Kerb weight | 1'790 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Car-Nr. | 169308 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km Renew Electrique - Gold - 12 mois |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 33'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 480 km |
| Battery capacity | 60.0 kWh |
| Price | CHF 28'320 |
Note: actual equipment may differ from that listed.