CH - Model Year 2024 - Royal Ebony - Mulliner specs -
Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'725 kg |
| Kerb weight | 2'361 kg |
| Type approval number | 1BA293 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 404 kW / 550 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 275 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 276'100 |
| Price | CHF 192'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.