Exemple de prix avec remise, Services gratuits, véhicule Suisse // Preisbeispiel mit Rabatt, Gratis Service
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'575 kg |
| Kerb weight | 2'135 kg |
| Car-Nr. | 8152 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie MSI by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 260 kW / 353 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 770 km |
| Battery capacity | 85.0 kWh |
| New price | CHF 83'164 |
| Price | CHF 82'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.