Gepflegtes CH-Fahrzeug, Frisch ab MFK, Automat, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'943 kg |
| Kerb weight | 1'482 kg |
| Trailer load braked | 1'450 kg |
| Type approval number | 1RC245 |
| Car-Nr. | 5718.0 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 143'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.8 / 3.8 / 3.8 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 31'300 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.