Gepflegtes CH-Fahrzeug, Frisch ab MFK Service, Klima, Nutzlast (699Kg), Parksensoren, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3NC505 |
| Car-Nr. | 5722.0 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 55'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| CO2 emissions | 205 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.