Wir beraten Sie gerne bei Ihrem Autokauf. Kommen Sie vorbei für eine Besichtigung und Probefahrt. Mehrere Yaris Cross sofort lieferbar
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'775 kg |
| Kerb weight | 1'405 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Cubic capacity | 1'490 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Fabrikgarantie gemäss Herstellerangaben |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 40'900 |
| Price | CHF 29'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.