CG Automobile Zwingen AG
Laufenstrasse 7
Zwingen / BL
Tel: 061 511 37 30
Tel: 079 415 35 83
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'866 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| CO2 emissions | 148 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 64'200 |
| Price | CHF 26'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.