Véhicule suisse avec historique / grosse révision effectuée / véhicule de passionné / suspension et jantes inscrits sur carte grise / expertisée du jour
Valet Premium Services Sàrl
Route de Collombey-le-Grand 7
Collombey-Muraz / VS
Tel: 079 935 11 13
| Body style | Coupe |
| First registration date | 12.1989 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'380 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1P5038 |
| Cubic capacity | 3'598 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 165'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 111'650 |
| Price | CHF 109'964 |
Note: actual equipment may differ from that listed.