**Sportpaket**1.9 Leasing, jetzt bei Ihrem offiziellen Honda Partner im Raum Zürich**
| Body style | Coupe |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'473 kg |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 96 Monate oder 160000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 50'690 |
| Price | CHF 49'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.