***TOP ZUSTAND*** Frisch ab MFK / Frisch ab Service / 12 Monate Garantie.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'296 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF523 |
| Cubic capacity | 4'806 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 170'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.4 / 8.2 / 10.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 245 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 103'900 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.