Mo-Fr 08.00-12.00 13.15-18.30 / Sa bis 16.00 oder nach vereinbahrung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'580 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 25000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 65'798 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 50'400 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.