* CH-Fahrzeug aus 1 Hand * Voll Ausstattung / Alle Assistenzsysteme / Komfortsitze / Soft Close / Harman Kardon / Gestiksteuerung *
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'515 kg |
| Kerb weight | 2'170 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1BQ177 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis von 699 CHF |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 144'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 98'600 |
| Price | CHF 23'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.