Sport Chrono Paket Top Ausstattung, Sehr Gepflegt alle Service nur Bei Porsche ,21 Zoll Räder
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'000 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 3'604 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 235'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 324 kW / 440 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.3 / 7.7 / 9.4 |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 149'620 |
| Price | CHF 26'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.