Frisch ab MFK Service, Höherlegung 5 cm (eingetragen), inkl. Dachzelt und Kochzeile, Schnorchel eingetragen, Sitzheizung, ...
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'980 kg |
| Kerb weight | 2'420 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1NA185 |
| Car-Nr. | TEF66 |
| Cubic capacity | 2'953 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 292'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 116 kW / 158 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.3 / 8.8 / 10.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 288 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 57'450 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.