NEUWAGEN TAGESZULASSUNG, ERST 150 KM, TOP AUSSTATTUNG, FRISCH AB MFK, GRATIS SERVICE
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'903 kg |
| Kerb weight | 2'383 kg |
| Trailer load braked | 1'587 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km OPTIONAL |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 37 km |
| Battery capacity | 17.4 kWh |
| New price | CHF 101'400 |
| Price | CHF 66'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.