M-Sport Top gepflegtes Fahrzeug, Scheckheft gepflegt bei BMW, 8-fach bereift auf Alufelgen, Lenkrad beheizbar, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Car-Nr. | 63 / 10059 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km BMW Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 16'350 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2024 |
| Fuel consumption | 4.9 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 127 g/km |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.