Baugleich mit Nissan Navara, Hardtop, neue Bremsen, neue Pneu
| Body style | Pickup |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Kerb weight | 2'139 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3RD631 |
| Cubic capacity | 2'298 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 58'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 6.9 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 29'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.